Opony na najcięższe warunki

Kamieniołom, kopalnia odkrywkowa czy przesypownia kruszyw to miejsca, które stawiają przed oponami najwyższe wymagania. Nie dość, że muszą zapewniać trakcję na nawierzchniach takich jak skały, błoto czy żwir to jeszcze powinny być odporne na uszkodzenia, na które są narażone bez przerwy.

Z myślą o ciężkich pojazdach pracujących w takich warunkach Continental zaprojektował serię opon CntiEarth. To specjalistyczne ogumienie przeznaczone do wozideł, spycharek i ładowarek wykorzystywanych w pracach wydobywczych i budowlanych. W ramach gamy ContiEarth dostępne są dwie linie produktów – EM-Master i RDT-Master.

EM-master – opony do spycharek, wozideł przegubowych i ładowarek

W ramach tej linii dostępne są opony o różnym wzorze bieżnika i przeznaczeniu:

EM-Master E3/L3 to ogumienie przeznaczone do sprzętu ciężkiego poruszającego się po miękkich podłożach. Opony charakteryzują się szerokimi odstępami pomiędzy klockami bieżnika, co zapewnia dobrą trakcję oraz umożliwia skuteczne samooczyszczanie w błocie. Konstrukcja opon zapewnia dobre odprowadzanie ciepła, co wpływa na wydłużenie ich trwałości.

EM-Master E4/L4 to opony o mniejszych odstępach pomiędzy klockami, które mają dużą powierzchnię. Taka budowa w połączeniu z głębszym bieżnikiem stanowi bardzo dobre zabezpieczenie karkasu przed uszkodzeniami na twardych i ostrych skalistych podłożach. Dzięki grubej warstwie ścieralnej opony mają wydłużoną trwałość.

Rozmiary opon serii EM-Master E3/L3 i E4/L4: 23.5R25, 26.5R25, 29.5R25 (model E3/L3 jest dostępny także w rozmiarze 20.5R25)

RDT-Master – opony do wozideł sztywnoramowych

Ogumienie tej serii zapewnia wysokie parametry zarówno podczas jazdy po wyrobisku czy budowie, jak i w trakcie transportowania ładunku na dalsze odległości. Na terenie budowy opony są odporne na uszkodzenia i zapewniają trakcję w trudnych warunkach, jednocześnie umożliwiając jazdę z większymi prędkościami po utwardzonych drogach.

Rozmiary opon RDT-Master: 18.00R33, 21.00R33, 24.00R35

Inteligentne ogumienie

Opony z rodziny ContEarth są nie tylko wytrzymałe na duże obciążenia i sprawne w terenie. Wszystkie produkty z gamy wyposażone są w zintegrowane czujniki monitorujące ciśnienie i temperaturę. Dane z sensorów przesyłane są na bieżąco do systemów monitorowania stanu ogumienia ContiPressureCheck oraz ContiConnect, co umożliwia szybką reakcję i ograniczenie przedwczesnego zużycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *