90-tonowa koparka Volvo

Volvo wprowadza na rynek najnowszą koparkę gąsienicową o oznaczeniu EC950F. Maszyna napędzana jest silnikiem Volvo D16 o mocy 450 kW (612 KM)/przy 1650 obr./min. I to waśnie jednostka napędowa jest tu szczególnie ważna – spełnia najnowsze międzynarodowe normy emisji spalin.

Volvo EC950F zostało wyposażone w tryb ECO co przekłada się na niskie zużycie paliwa. Tryb ECO optymalizuje działanie układu hydraulicznego i ogranicza straty przepływu i ciśnienia, podczas gdy zintegrowany system trybów pracy pozwala operatorowi wybierać optymalny przy danych pracach zadania tryb: I (jałowy), F (precyzyjny), G (ekonomiczny), H (do ciężkich prac) i P (maksymalna moc).

Nowa koparka oferuje wysoką pojemność łyżki pozwalającą na uzyskanie większej produktywności oraz może być używana z szeroką gamą osprzętu Volvo, w tym z łyżkami do zastosowań ogólnych, do ciężkich prac i do najcięższych robót. Dodatkowo Volvo oferuje osprzęt niestandardowy dostępny na zamówienie, co umożliwia opracowanie odpowiedniego rozwiązania pozwalającego uzyskać optymalne rezultaty. System zarządzania osprzętem dodatkowo zwiększa uniwersalność maszyny, umożliwiając przechowywanie danych konfiguracji (przepływ hydrauliczny czy ciśnienie) do 20 różnych narzędzi.

Nowa 90-tonowa koparka charakteryzuje się bardzo dobrą stabilnością, nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. Maszyna jest wyposażona w szeroko rozstawione, długie gąsienice, składane podwozie i zoptymalizowaną przeciwwagę.

Dane techniczne:
Masa robocza: 91-95 t
Moc silnika: 449 kW/612 KM
Obroty mocy maksymalnej: 1650 obr./min.
Pojemność łyżki: 3,9-7 m3
Udźwig wzdłuż podwozia: 34,9 t (przy wysięgu 6 m/wysokości 1,5 m)
Maksymalny wysięg: 12,2 m
Maksymalna głębokość kopania: 7,1 m
Siła wyrywająca: 424 kN
Siła odspajania: 408 kN
Szerokość całkowita: 4,47 m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *